خانه / آرشیو / مسابقه معماری طراحی آرامگاه شمس تبریزی

مسابقه معماری طراحی آرامگاه شمس تبریزی

برگزاری مسابقه معماری طراحی آرامگاه شمس تبریزی در شهر خوی

موضوع مسابقه:
بنیاد شمس تبریزی و مولانا با همکاری بنیاد معماری میرمیران در نظر دارد ،طراحی معماری آرامگاه حضرت شمس تبریزی را به همراه فضاهای جانبی آن به مسابقه بگذارد.زمین مسابقه مساحتی در حدود ۷۰۰۰ متر مربع واقع در شهر خوی ،محل فعلی آرامگاه حضرت شمس تبریزی است.این مسابقه آزاد برگزار میگردد ،لذا از تمامی مهندسین مشاور ،معماران ،هنرمندان دعوت میگردد با ارسال طرح و ایده های نو خود ،ما را در این مسیر یاری نمایند. پرداختن به ابعاد مختلف شخصیتی و فلسفی حضرت شمس تبریزیو همچنین رابطه عمیق حضرت شمس تبریزی با حضرت مولانا و توجه به شرایط اقلیمی منطقه مواردی است که بایستی مورد توجه قرار گیرد.

شرایط شرکت در مسابقه:
شرکت در مسابقه برای عموم مهندسین مشاور ، معماران و هنرمندان آزاد است. 

زمان و نحوه ثبت نام در مسابقه:
کلیه شرکت کنندگان بایستی با ارسال مشخصات خود تا تاریخ ۹۰/۱۲/۲۸ به آدرس پست الکترونیکی info@mirmiran-arch.org آمادگی خود را اعلام نمایند.

دریافت مدارک و اسناد مسابقه:
شرکت کنندگان با مراجعه به وب سایت http://mirmiran-arch.org/ متعلق به بنیاد معماری میرمیران میتوانند  مدارک و اسناد مسابقه را دانلود نمایند.

زمان تحویل مدارک طرح مسابقه:
شرکت کنندگان بایستی مدارک و اسناد مسابقه را با توجه به شرایط ارسال تا تاریخ۳۱/ ۳/ ۹۱ به دبیرخانه مسابقه تحویل و رسید دریافت نمایند. لازم به ذکر است نام ، آرم و نشانی از شرکت کنندگان نبایستی بر روی اسناد و مدارک مسابقه درج گردد.

فرمت تحویل مدارک طرح:
– ( مدارک ارسالی طرح بایستی در روی حداکثر ۳ شیت A1 شامل سایت پلان مجموعه ( ۱:۵۰۰ )- پلانهای طبقات ( ۱:۲۰۰  نماها و مقاطع طولی و عرضی( ۱:۲۰۰ ) – تصاویر سه بعدی از زاویههای دید مختلف به مجموعه حداقل ۳ تصویر در مقیاس های قابل درک– ماکت مجموعه در مقیاس ۱:۳۰۰ به همراه یک برگ A4 شامل خلاصه ای از طرح ارائه گردد.

لازم به ذکر است هیچ گونه آرم ، نشان و نام نبایستی روی اسناد و مدارک درج گردد.در صورت عدم رعایت موارد فوق طرح در مسابقه شرکت داده نخواهد شد.

زمان و نحوه داوری:
زمان داوری ۵ /۴/ ۹۱  خواهد بود.اسناد ارسالی بر اساس زمان ارسال کد گذاری و در جلسه هیئت داوری ارائه خواهد گردید.

هیئت داوران:
_مهندس فریار جواهریان- معمار و شهرساز
_دکتر ایرج اعتصام- معمار وشهرساز
_ دکترحسن بلخاری قهی- فلسفه هنر
_ مهندس محمد بهشتی- معمار
_دکتر داراب دیبا- معمار
_ دکتر علی اکبر صارمی- معمار
_ دکتر شهاب کاتوزیان- معمار و شهرساز
جوایز:
جایزه اول ۱۴۰/۰۰۰/۰۰۰ریال به همراه لوح تقدیر

جایزه دوم ۱۰۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال به همراه لوح تقدیر
جازه سوم ۶۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال به همراه لوح تقدیر

زمان تاریخ برگزاری نمایشگاه:
طرحهای منتخب در یک نمایشگاه اختصاصی به نمایش گذاشته خواهد شد و مراسم توزیع جوایز در روز افتتاحیه نمایشگاه انجام  خواهد گرفت.زمان برگزاری نمایشگاه متعاقبا اعلام خواهد گردید.

پرسش و پاسخ:
در صورتی که شرکت کنندگان در رابطه با برگزاری مسابقه سوالی داشته باشند میتوانند از طریق پست الکترونیکیinfo@mirmiran-arch.org و یا تلفن های ۸۸۶۱۵۸۶۹ و ۸۸۰۵۸۸۲۷ تماس حاصل نمایند.
کارفرما:بنیاد شمس تبریزی و مولانا
برگزار کننده: بنیاد معماری میرمیران
دبیر اجرایی مسابقه: اکبر سرداری
نشانی دبیرخانه مسابقه: تهران،خیابان ملاصدرا،خیابان شیرازی جنوبی، گرمسار شرقی،پلاک ۱۴ بنیاد معماری میرمیران
تلفن: ۸۸۶۱۵۸۶۹ و ۸۸۰۵۸۸۲۷

پوستر همایش :

مسابقه معماری طراحی آرامگاه شمس تبریزی

درباره سینا کردونی

سینا کردونی هستم،دارای مدرک کارشناسی ارشد رشته مهندسی معماری. امیدوارم از دیدن سایت معماری ساینار لذت ببرید و از مطالب این سایت بهرمند شوید.نظرات و پیشنهادات و انتقاد شما در پیشبرد اهداف سایت نقش شایانی را ایفا خواهند کرد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


رفتن به بالا